Konkursy 2017

 

KONKURS LipDub

"Segregujemy odpady śpiewająco"

 

 

Konkurs rozpoczyna się 8 lutego br.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 marca br.

Termin dostarczenia prac do Organizatora upływa w nieprzekraczalnym terminie 28 kwietnia 2017 roku.

Celem konkursu kierowanego do placówek oświatowych i innych placówek o charakterze opiekuńczo-wychowawczym z terenu gmin członkowskich Celowego Związku Gmin CZG-12 jest popularyzacja ekologicznych postaw dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowania tematyką eko, rozwijanie aktywności twórczej oraz prezentacja umiejętności tanecznych.

Konkurs ma charakter zespołowy - każdy zespół musi posiadać opiekuna (nauczyciel).

Atrakcyjne NAGRODY ! ZESTAWY MUZYCZNE dla placówki :)

W konkursie zostanie wyłonionych 4 laureatów głównych - po jednym w każdej kategorii (PRZEDSZKOLE, SZKOŁA PODSTAWOWA, GIMNAZJUM, SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA I INNA PLACÓWKA O CHARAKTERZE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYM)

Na konkurs placówka może przesłać tylko 1 film !

 

 

Co to jest LipDub?

To rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki. Lip dub często przedstawia osobę lub osoby przemieszczające się po pomieszczeniach. Ważne jest, aby uczestnicy Lip Duba, wcielający się w rolę aktorów i muzyków, wykazywali się pomysłowością, wplatając do scenariusza ciekawe treści, począwszy od zaskakujących ujęć, a na prezentacji własnych talentów i pasji kończąc. Co najważniejsze - wszystko powinno być bardzo autentyczne, a zaangażowanie i pozytywne emocje płynące z filmu są świetną zachętą dla widzów!

Dobry lip dub powinien posiadać następujące cechy (a przynajmniej sprawiać wrażenie, jakby je posiadał):

  • spontaniczność: lip dub jest wynikiem czyjegoś pomysłu zrealizowanym spontanicznie przez grupę
  • autentyczność: osoby i przedstawione w filmiku sytuacje wydają się prawdziwe
  • współuczestnictwo: powstanie wideo jest efektem współpracy pewnej grupy osób
  • zabawa: ludzie uczestniczący w kręceniu dobrze się tym bawią

Lip duby mogą też zawierać liczne odniesienia do popkultury. Często spotykanymi twórcami lip dubów są naśladowcy Michaela Jacksona i fałszywi prezenterzy wiadomości. Lip duby z udziałem większej liczby osób skupiają się na imponujących sekwencjach akcji, przez co zanika typowa dla lip dubów spontaniczność i autentyczność. (żródło: wikipedia.org)

Przykłady LipDub:

Pierwszy Lip Dub na potrzeby promocji Szkoły Wyższej został przygotowany przez sześciu studentów Hochschule Furtwangen University z Niemiec (http://universitylipdub.com/). Natomiast pierwszy w Polsce Lip Dub został stworzony przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (http://lipdub.in/lipdub-uniwersytet-ekonomiczny-w-krakowie/). Innym ciekawym klipem jest wykonany przez studentów The Université du Québec à Montréal (UQAM) w 2009 roku, który osiągnął rekordową liczbę widzów - ponad 8 milionów! (http://www.youtube.com/watch?v=-zcOFN_VBVo).

W ostatnim czasie także w Polsce Lip Duby zyskały niezwykłą popularność i oglądalność w serwisach internetowych typu YouTube.

 

 

 

 

Konkurs organizowany jest przez Celowy Związek Gmin CZG-12, Długoszyn 80, 69-200 Sulęcin.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji udziela: Katarzyna Radej, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 95 755 93 71

 

 Pliki do pobrania:

1. Regulamin konkursu

2. Załącznik nr 1: Formularz zgłoszenia

3. Załącznik nr 2

4. Załącznik nr 2a

5. Załącznik nr 3

6. Plakat

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

recupyl

3

4

zielonypunkt

5

eko fani

Odbiór odpadów

ODBIR