DZIEŃ ZIEMI W CZG-12, 21.04.2018r.

Celowy Związek Gmin CZG-12 zaprasza wszystkich zainteresowanych ochroną środowiska i gospodarką odpadami komunalnymi do aktywnego uczestnictwa w imprezie „Dzień Ziemi w CZG-12” i do segregowania odpadów w swoich gospodarstwach domowych.

"Dzień Ziemi w CZG-12" to impreza bezpłatna. Dodatkowo zapewniamy bezpłatny transport z Sulęcina :)

Odjazd z przystanku PKS w Sulęcinie (przy sklepie Mila): godz. 12.00, godz. 14.00. Odjazd z ZUOK w Długoszynie: 13.30, 16.00.

Podczas imprezy zapewnimy gry i zabawy dla dzieci ( PAP BOSKO Sulęcin), warsztaty recyklingowe (Dworzec Tworzec Międzyrzecz), stoisko poświęcone prawidłowej zbiórce bioodpadów i kompostowaniu odpadów organicznych (Polski Związek Działkowców, Gorzów Wlkp.).

Zapewniamy też ciepły posiłek i ciepły napój.

Aby ograniczyć ilość odpadów zachęcamy do zabrania ze sobą kubeczka, talerza i sztućców !

Dla chętnych zorganizowana będzie wycieczka po hali sortowniczej - omówimy jak odpady są doczyszczane i szykowane do dalszej obróbki !

 

AKCJA: ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI !

Podobnie jak w zeszłym roku każdy mieszkaniec gminy Lubniewice, Sulęcin, Ośno Lubuskie i Sulęcin, który odda posegregowane odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (Długoszyn 80, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych) w dniach 1 marca – 20 kwietnia br. otrzyma kupon upoważniający do odebrania sadzonki. Sadzonki kwiatów będzie można odebrać podczas imprezy organizowanej w ZUOK w dniu 21 kwietnia br. – „Dzień Ziemi w CZG-12” !

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (ZUOK, Długoszyn 80)

Godziny otwarcia:

pn-pt: 6.00-22.00, soboty: 7.00-15.00 (oprócz dni ustawowo wolnych od pracy)

PSZOK nie będzie czynny również 21 kwietnia br. ze względów organizacyjnych związanych z imprezą i ze względów bezpieczeństwa.

Do PSZOK przyjmowane są nieodpłatnie odpady powstałe na nieruchomościach zamieszkałych, m.in.: odpady opakowaniowe (z papieru, plastiku, szkła), opakowania wielomateriałowe, lampy fluorescencyjne, baterie i akumulatory, przeterminowane leki, opakowania po farbach, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, gruz budowlany, opony, odzież i tekstylia.

Lista odpadów jakie mozna oddać do PSZOK: gmina Sulęcin, gmina Lubniewice, gmina Ośno Lubuskie, gmina Łagów (pliki PDF)

Oddanie w ramach PSZOK jednorazowo kilku asortymentów upoważnia do otrzymania jednej Karty/Ulotki.

 

 Pliki do pobrania:

1. Plakat "Dzień Ziemi w CZG-12" 2018

2. Ulotka

 

GALERIA ZDJĘĆ z 'DNIA ZIEMI  w CZG-12" w roku 2017

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

recupyl

3

4

zielonypunkt

5

eko fani

Odbiór odpadów

ODBIR