DZIEŃ ZIEMI W CZG-12, 21.04.2018r.

Po raz drugi zaprosiliśmy mieszkańców 15 gmin członkowskich Związku do odwiedzenia Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Przybyłe w dniu 21 kwietnia br. na teren Zakładu osoby miały możliwość zapoznać się z procesem doczyszczania odpadów na linii sortowniczej, ich przygotowaniem do recyklingu i korzyściach z założenia własnego kompostownika. Stoisko z informacjami o kompoście i kompostowaniu bioodpadów było przygotowane przez Pana Piotra Wilms - Prezesa Polskiego Związku Działkowców z Gorzowa Wlkp.

Dla dzieci zorganizowane zostały warsztaty ozdabiania torby bawełnianej, eko-instrumentów, malowania osłonek na doniczki z butelek PET, malowania Planety Ziemi na wielkich kulach wykonanych z gazet, zabawy sportowe organizowane przez Akademię Piłkarską BOSKO. Dzięki obecności Powiatowej Komendy Policji z Sulęcina dzieci miały okazję przejść tor między pachołkami w nietypowych okularach - alkogoglach, a reprezentacja Powiatowej Straży Pożarnej z Sulęcina uczyła w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy i prezentowała sprzęt do ratowania ludzi z wypadków samochodowych.

Dzień Ziemi to także okazja by przypomnieć o konieczności segregacji odpadów w naszych gospodarstwach domowych. Już za 2 lata gminy będą miały obowiązek osiągnięcia 50-procentowego poziomu recyklingu odpadów komunalnych. Dzięki wsparciu Porozumieniu REKARTON każdy odwiedzający Nasz Zakład otrzymał wodę w wygodnym opakowaniu, znanym nam z pakowania mleka i soków, tzw. tetrapaku :) Jest to opakowanie wygodne i w 100% nadające się do recyklingu! Przypominamy, że każde opakowanie dla Nas jest cenne :) Dzięki uprzejmości firmy IMP POLOWAT Sp. z o.o. otrzymaliśmy filmy edukacyjne o przetwarzaniu butelek plastikowych typu PET.

W ramach akcji ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI przekazaliśmy mieszkańcom ok. 70 sadzonek kwiatów w zamian za oddane surowce i odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Długoszynie – dziękujemy mieszkańcom za przywożenie odpadów do PSZOK!  Podczas spotkania pogodne nastroje odwiedzających Zakład dodatkowo umilała w tym roku słoneczna pogoda.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyczynili się do zmniejszenia swego wpływu na środowisko wybierając autobus lub wspólny przyjazd (np. z sąsiadem) oraz za ograniczenie zużycia jednorazowych opakowań.

Dziękujemy również Partnerom, którzy zapewnili dzieciom atrakcje i zapoznali z zasadami bezpieczeństwa: Powiatowej Komendzie Policji z Sulęcina, Powiatowej Straży Pożarnej z Sulęcina oraz Parafialnej Akademii Piłkarskiej BOSKO, Polskiemu Związkowi Działkowców z Gorzowa Wlkp. Dziękujemy Partnerom: Porozumieniu REKARTON, Firmie IMP POLOWAT Sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będzie jeszcze więcej zainteresowanych osób zapoznaniem się z procesem przetwarzania odpadów! 

 Pliki do pobrania:

1. Plakat "Dzień Ziemi w CZG-12" 2018

2. Ulotka

 

GALERIA ZDJĘĆ z 'DNIA ZIEMI  w CZG-12" w roku 2017